Kurumsal Baskılar

Kurumsal Baskılar

Kurumların tüketiciye vereceği mesajın logo, renk, sembol gibi görsel ifadelerle anlatılmasına kurumsal kimlik denir. Her markanın veya hizmetin bir kurumsal öğesi olmalı ki, tüketiciler onu binlerce marka arasından ayırt edebilsin. Marka tescil işlemlerinin onaylanabilmesi için kurumsal kimlik tasarımının benzersiz olması çok önemlidir.

 

Kurumsal Kimlik Nedir?

*Kurumsal kimlik, sizin tüketicinize markanızı sunduğunuz ancak bir sonraki tüketicinin karşılaşma sürecinde sizi tanımasını sağlayan öğeler bütünüdür. Kurumsal kimliğinizin iyi tasarlanmış olması, sizi hem güçlü hem de kaliteli bir marka olarak algılanmanıza neden olacaktır.

 

Kurumsal Kimlik Öğeleri Nedir?

-Logo Tasarımı : Hiçbir yazı ve isim bulunmasa dahi markayı tanımamıza yarayan benzersiz tasarlanması gereken, sembol ve işaretlerin tümü. Logoların benzerliği, size müşteri kaybettireceği için, logo tasarımı yaptırırken dikkatli olmakta fayda var.

-Renk: Vereceğiniz hizmet veya kuracağınız markanın bir rengi olacaktır. Sektörlere göre renklerin var olduğu da ayrı bir gerçek. Örnek vermek gerekirse, temizlik şirketleri mavi, beyaz, yeşil iken, mimari alandaki şirketler bordo, siyah, kahverengi renklerini kullanır. Marka tasarlanırken renklerin önemi ve anlamlarını bir uzmana danışmakta fayda var.

 

Kurumsal kimliğin temel öğelerinden logo ve renklere ek olarak, kurumsal markanızın bilinirliğini arttıracak daha bir çok kurumsal kimlik çeşitleri var. Kurumsal markaların özel olarak bastırdığı, bloknot, cepli dosyalar, broşür, kataloglar, afişler, ajanda ve çantalar da birer kurumsal kimliği yansıtan öğelerdir.

 

Kurumsal Kimlik yaptırmanın faydaları nelerdir?

* Kurumsal kimliğiniz, tüketicinin sizi tanımasına yardımcı olacaktır.

*Markalaşma sürecinde bir kere doğru kurumsal kimlik yaptırmanız, ilerde markanızı baştan değiştirmenizi engelleyecektir.

*Kurumsal kimliğinizin belirli ürünler üzerinde bulunması hem marka bilinirliğinizi arttıracak, hem de ücretsiz reklam yapmanızı sağlar.

*Kartvizitiniz ile daha profesyonel algılanacağınızda kaçınılmaz bir gerçek.

*Antentli zarf, davetiyeler de kurumsal kimliğinizin pekişmesini sağlayacak kurumsal kimlik öğeleridir.

 

Kurumsal kimlik tasarlamak, profesyonel bir göz gerektirir. Patent alma sürecinde de marka kimlik benzerliği nedeniyle bir çok marka red edilmektedir. Marka tescil işlemleri konusunda deneyimli ve tecrübeli ekibimiz ile, kurumsal kimlik danışmanlarımızın ortak çalışması ile başarılı bir markayı yaratmak için sizleri bekliyoruz.


BLOKNOT
Özel Kartvizit
TAKVİM
Ayaklı küp Bloknot
Bilet Baskısı
Cepli Dosyalar
Katalog Baskısı
Kitap Ayracı
Mouse pads
Spiralli Bloknot
1 den 12 e 12 (1 sayfa) ürün gösteriliyor