Hakkımızda

Neden Genel matbaacılık ?


Bilginin çok fazla kullanıldığı ve bilginin depolandığı bir çağda yaşıyoruz. Bilgi teknolojileri ve bilgiyi depolamak, özümsemek son yıllarda çok önemli olmuştur. İnternetin çok hızlı geliştiği bu dönemde, dünyamız hızla globalleşmeye devam etmektedir. Bugün, dünya üzerinde olan her yeni gelişmeden, haberlerden ve kültürden bilgi sahibiyiz. Mevcut olan tüm iş kolları gelişmelerden etkilenmekte ve teknolojik olarak imkanlar artmaktadır. Teknolojinin gelişmesinin yarattığı hayatlarımızdaki konfor, yadsınamayacak oranda önemlidir.

Eski dönemlerde matbaa ve basım tesisleri, çok yavaş ve sorunlu çalışmaktaydı. Tipograf baskı dediğimiz sistem ile harfler bir araya getirilerek metinler dizgi yapılıyor ve kalıplar oluşturuluyordu. Eskinin pedallı veya maşalı heidelberg baskı makinelerinde, baskı aşamasına geçiliyor ve bazen kağıtların yırtılması, mürekkebin kağıda yayılması gibi pek çok sorun ard arda geliyordu. Fakat işini ustalıkla yapan matbaacılar, bu günün baskı makinelerinin kalitesine yakın muhteşem baskılar yapıyorlardı. Bu insanların farkı, işlerine verdikleri değer, beceri ve ustalıktı. Bugün bile, son teknoloji baskı makinelerinin kalitesinden daha kaliteli baskılı materyaller piyasada bulunmaktadır. İşinizi nerede yaparsanız yapın, kaliteli ve özverili yapıyorsanız müşteriniz sizi dağ başında bile bulabilir. İşte biz Genel Matbaa olarak, böylesi bir geçmişi olan ustaların yanında yetiştik. Matbaa işinin ruhunu, mürekkep ve kağıdın aşkını senelerce özümsedik anladık. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak, son teknoloji baskı makinelerine yatırım yaparak, işimizi daha kaliteli noktalara taşımaya gayret gösterdik. Kağıtları tanımak, eline numune kağıt aldığında gramajını anlamak, revoltalı montaj yapmayı bilmek, hangi baskı makinesi hangi ebatları basar, kalıp nedir?, film nedir?, skalalar, bıçak, kırım, lak, ciltleme, tel dikiş, iplik dikiş, tram ayarları ve tram açıları, bunların hepsi tecrübe isteyen ve çalışıldıkça öğrenilen matbaacılığın iyi yapılmasını sağlayan bilgilerdir. Genel Matbaa olarak biz biliyoruz ki, basım işi, estetik duygusunu barındıran ve en ufak hatayı affetmeyen bir iştir. Müşterilerinizin zaman terminleri daima kısıtlıdır ve müşteri daima en iyisini ister. Genel Matbaa, burada önemli olan şeyin iyi ve profesyonel bir kadro ile çalışmak, basım işini çok iyi bilmek ve dikkat olduğunun bilincindedir. Ayrıca, zevk sahibi olmak çok önemlidir. Firmamızda, müşteriyi doğru manada yönlendirmek ve piyasa analizlerini iyi yapmak baş koşuldur.Genel Matbaa olarak 15 yıldır çalışıyor ve işimizin gücünü biliyoruz. Gelecek nesillere sadece yazının kalacağını ve gelecek nesillerin bizi anlamaları ve öğrenmeleri için en büyük gücün baskı olduğunu biliyoruz. Günümüz teknolojisinin getirdiği tüm imkanlardan faydalanarak, bilgili ve dürüst çalışan kadromuz ile matbaacılık sektörüne gönül veren Genel Matbaa ailesi, daima en iyiye ulaşmak için kendisi ile yarışmaktadır.

Genel Matbaa, sektöründe olan gelişmeleri sürekli takip etmekte ve doğru hizmeti müşterisine vermek için sipariş, imalat ve sevkiyata kadar, tüm hassasiyeti ve kalite anlayışı ile çalışmaktadır. Genel Matbaa, yüksek tirajlı işlerde ve tüm kurumsal çalışmalarda, antetli kağıt, zarf, sunum dosyaları, broşür, katalog, el ilanı, insert, ajanda, takvim, afiş, poster, bloknotlar, karton çantalar, etiket, magnet, bardak altlığı ve mause pad ile ilgili baskılarınızda, Digital baskı, serigraf baskı ve ofset baskı olarak son teknoloji makine parkımız ile hizmet vermekteyiz. Tecrübemizin getirdiği imalat anlayışı ve üretici firma olmamızın verdiği güçle, en uygun fiyatlar ve en kaliteli baskıyı bir arada bulabileceğiniz tek adres olmaya 15 yıldır devam ediyoruz. Neden Genel Matbaa derseniz; baskı işini biliyor ve gönül verdiğimiz bu işte eski ustalarımızın yolunda gidiyoruz… Bilgi, beceri ve ustalıkla…